Sleva! The Royal Mint, Diamonds are forever - 1 Oz - stříbrný investiční slitek Zobrazit větší

James Bond: Diamonds are forever - 1 Oz - stříbrný investiční slitek

9406016

Nový produkt

James Bond: Diamonds are forever - 1 Oz - stříbrný investiční slitek

Země původu: Velká Británie

Mincovna: Royal Mint Spojené království

Série: James Bond 007

Jemná hmotnost: 31,1 gramů

Ryzost : 999,9/1 000

Stav: čerstvě vyražené / nové

Balení: fólie

Více informací

894 Kč

-99 Kč

993 Kč

Více informací

Kolekce Jamese Bonda Oslava 50. výročí bondovky z roku 1971, Diamonds Are Forever , výrazně britská ikona se v roce 2021 připojí k držbám drahých kovů Royal Mint. Naše stylové zlaté a stříbrné cihly oslavují Jamese Bonda, světově proslulého a typicky britského špióna – spolu s jeho sofistikovaným a fascinujícím světem. Druhá edice prutů Jamese Bonda odrážející okázalost a luxus Bondových dechberoucích dobrodružství se může pochlubit výjimečným designem a nabízí investiční příležitost, jejíž kouzlo bude nadčasové.

The Royal Mint - Královská mincovna - je nejstarší britskou společností a oficiálním výrobcem britských mincí.

Přesný název, pod kterým působí je The Royal Mint Limited, je to společnost s ručením omezeným a je zcela vlastněna ministerstvem financí Jeho Veličenstva a má výhradní smlouvu na dodávku všech mincí v zemi. Kromě ražby oběžných mincí pro Spojené království a mezinárodní trhy je Královská mincovna předním poskytovatelem produktů z drahých kovů.

Královská mincovna, která vznikla před více než 1100 lety, byla historicky součástí série mincoven, které se staly centralizovanými pro výrobu mincí pro Anglické království, celou Velkou Británii a národy napříč Commonwealthu.

Královská mincovna byla založena za Alfréda Velikého, cca 886 našeho letopočtu. Fungovala v Londýnském Toweru několik set let, než se přestěhovala do oblasti, která se nyní nazývá Royal Mint Court, kde zůstalo až do 60. let 20. století. Když Británie následovala zbytek světa při decimalizaci své měny, přestěhovala se mincovna z Londýna do nového závodu o rozloze 38 akrů (15 ha) v Llantrisantu ve  Walesu, kde od té doby zůstala.

Od roku 2018 Královská mincovna rozvíjí své podnikání, aby pomohl kompenzovat klesající využití hotovosti. Rozšířila svoji činnost do investic do drahých kovů, historických mincí a luxusních sběratelských předmětů.