Wiener Philharmoniker 1 unce (2023) - Investiční stříbrná mince

1202301

Nový produkt

Wiener Philharmoniker 1 unce (2023) - Investiční stříbrná mince

Materiál: Stříbro

Ryzost: 999/1000

Hmotnost:31.1035 g

Mincovna: Münze Österreich

Země původu: Rakousko

Doporučujeme objednávat celé tuby - po 20ks - dostanete lepší cenu a urychlíte zpracování objednávky.

Více informací

659 Kč

Skladem

Množstevní slevy

PočetSlevaUšetříte
20 5 Kč Až do 100 Kč
100 11 Kč Až do 1 100 Kč
500 24 Kč Až do 12 000 Kč

Více informací

Stříbrná investiční mince Wiener Philharmoniker ražená rakouskou mincovnou MÜNZE Österreich AG je jednoznačně nejžádanější stříbrnou mincí pocházející z Evropy. Začala se razit v roce 2008 z vysoce ryzího stříbra 999/1000 a hodnota drahého kovu výrazně převažuje její uváděnou nominální hodnotu.

Líc

Velké varhany ve Zlatém sále vídeňského Musikvereinu, sídle Vídeňské filharmonie. REPUBLIK ÖSTERREICH 1 UNZE FEINSILBER 1,50 EURO, rok.

Rub

Nástroje filharmonie, WIENER PHILHARMONIKER

-----------------------

Münze Österreich, neboli Rakouská mincovna, patří mezi přední světové mincovny. Razí všechny oběžné mince Rakouska a prestižní sběratelské mince a medaile.

Během existence mincovny se zde využívalo nepřeberné množství způsobů ražby. Do 16. století se například využívalo k ražbě kladivo, následoval válcový, kolébkový a šroubový lis. Od roku 1830 až do současnosti se používá k ražbě prstencový mincovní lis, který je v současnosti schopný vyrazit až 750 mincí za minutu.

V průběhu let vzniklo v Rakousku ještě několik dalších mincoven – například v Grazu, Kremsku, Salzburgu či Innsbrucku. V roce 1918, kdy se začala formovat Rakouská republika, vídeňská mincovna se stala hlavní mincovnou pro Rakousko. A tento status jí patří doposud.

Mince z této mincovny jsou vyhledávané investory a sběrateli po celém světě. Jedna z nejvíce mezinárodně uznávaných mincí rakouské mincovny je mince Maria Theresa Taler. Vznikla v roce 1780, kdy tato císařovna zemřela. V současnosti se jedná o nejslavnější stříbrnou minci na světě a také minci s vyraženým největším počtem kusů. Známou mincí je také zlatá investiční mince s názvem Wiener Philharmoniker.

Münze Österreich mimo jiné také dodává investiční zlaté slitky, které pro ni vyrábí rafinerie Argor-Heraeus S. A., jejíž čtvrtinový podíl taktéž vlastní.

Příslušenství