FAQ - často kladené dotazy spojené s investováním do zlata a dalších drahých kovů

 

 

Proč investovat do zlata?

Zlato a vzácné kovy totiž umí něco, co běžné peníze neumí:

  •         jsou po celém světě uznávanými penězi
  •         anonymita vlastnictví
  •         historií podložená hodnotová stabilita - jako úschova hodnoty majetku slouží již stovky let
  •         do budoucna možný vysoký růstový potenciál

 

Jak probíhá koupě investičního zlata?

Nejjednodušší je zaregistrovat se na stránkách zlatodomu.cz a poté si vybrané investiční produkty objednat. Celá proces objednávky je automatizovaný. Po objednání vám přijde email s platebními instrukcemi. Po uhrazení objednávky vám odesíláme vaši pečlivě zabalenou, pojištěnou a diskrétně označenou zásilku.

Jsou ceny na zlatodomu.cz konečné?

Ano, uvedené ceny jsou konečné. Po dokončení objednávky musí být kupní cena uhrazena do 48 hodin.

Jak vybrat vhodný investiční produkt?

Investiční mince...
...jsou určeny pouze k investování, nejde u nich o estetickou hodnotu. Mají nominální hodnotu a tím i garanci státu, který je vydává. Pokud nakoupíte známé investiční mince, nebudete mít problém při následném prodeji.

 

Investiční slitky...
...jsou určeny také k investování a velice dobře se skladují. Jedná se o investici jen a pouze do čistého kovu, bez přidané umělecké hodnoty.

 

Pamětní mince...
...jsou podobně jako zlaté mince uchovatelem hodnoty a investiční příležitostí, pro ty, kteří chtějí uchovat své bohatství. Jsou rovněž vyráběny z drahých kovů a jsou raženy k připomenutí si různých vyznaných výročí, historických událostí, osobností apod. Mají především uměleckou hodnotu.

Jsou nějaké poplatky spojené s investováním?

Kupujícího investičního zlata nebo dalších investičních kovů neplatí žádné poplatky při nákupu ani případném zpětném prodeji.

  

Je nějaké riziko spojené s investicí?

Pokud vlastníte fyzické zlato/stříbro, tak jediným rizikem je krádež. Tohoto rizika se lze vyvarovat například anebo uložením v trezoru nebo v bankovní schránce.

 

Jsou má data a finance dostatečně zabezpečeny?

Osobní údaje klienta – investora jsou uchovávána v souladu s nařízením Evropské unie označovaným jako GDPR.

 

Co vše je potřeba k tomu abych mohl začít investovat?

Investovat do fyzického zlata a dalších kovů můžete okamžitě. Nákup na www.zlatodomu.cz je možný i bez registrace nebo telefonu. Nejjednodušší je ale zaregistrovat se na stránkách zlatodomu.cz a poté si vybrané investiční produkty objednat. Celá proces objednávky je automatizovaný. Po objednání vám přijde email s platebními instrukcemi. Po uhrazení objednávky vám odesíláme vaši pečlivě zabalenou, pojištěnou a diskrétně označenou zásilku.

 

Mohu si zboží vyzvednout osobně?

Ano je to možné. Máme , máme výdejnu v Praze. Standardně doručujeme prostřednictvím České pošty a Zásilkovny.

 

Můžete mi pomoci s výběrem investičního produktu?

Na informační lince nebo prostřednictvím emailu se můžete s proškolenými pracovníky poradit na výběru konkrétního zboží.

 

Jak je to s diskrétností?

Všechny zásilky s objednaným zbožím balíme zcela diskrétně a bez jakýchkoliv reklamních nebo identifikačních znaků. V žádném případě není možné z obalu identifikovat o jakou zásilku se jedná a jaký sortiment zboží obsahuje.