Mýty a legendy - Robin Hood - 1 Oz - zlatá investiční mince

9201624

Nový produkt

Mýty a legendy - Robin Hood - 1 Oz - zlatá sběratelská mince

Materiál: Zlato

Ryzost: 999,9/1000

Hmotnost: 31,1g (1 Oz)

Mint: Royal Mint

Dodáváno: v kapsli

Více informací

46 150 Kč

Více informací

V The Royal Mint šla tradice již dlouho ruku v ruce s inovacemi. Naše nová sbírka zlatých mincí, inspirovaná mýty a legendami, zkoumá okouzlující příběhy, které se dědily z generace na generaci a dodnes jsou oslavovány.  Série „Myths and Legends“, jedna z nejlepších sérií zlatých mincí posledních let, posunula nabídku drahých kovů Royal Mint na zcela novou úroveň popularity.

Sbírka nejprve zkoumá příběh Robina Hooda, který začal samotnou legendou, a nyní se zaměřuje na jeho dobrodružnou a pohotovou společnici Maid Marian. Služebná Marian, někdy popisovaná jako žena vysoké postavy, ale vždy žena z lidu, prý shromáždila cenné informace, které informovaly Robina Hooda a jeho partu veselých mužů na jejich dobrodružstvích v Sherwoodském lese. Bude následovat další mince inspirovaná příběhem, na níž bude věrný společník Robina Hooda Malý John.

Služebná Marian byla vyobrazena v návrhu od Jody Clarkové, jak stojí bdělá mezi zelení Sherwoodského lesa a kradmo pozoruje mezi stromy s lukem a toulcem šípů na zádech, připravená k akci. Každá jednouncová mince, ražená z ryzého zlata 999,9, je dokončena podle standardu The Royal Mint a je k dispozici také jako jednouncová stříbrná edice.

Příslušenství